Piłka ręczna chłopców

Piłka ręczna chłopców: rok 2016/2017

POZNAŃSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSE

23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień, na boisku szkolnym ZSE oraz na sąsiadującym boisku szkolnym ZSG odbył się Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objął:  WZPR i Poznański SZS.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 2-go miejsca w grupie walczyły o III miejsce w turnieju, a z 1-go miejsca w grupie o I miejsce w turnieju. Turniej był doskonałym sprawdzianem umiejętności piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz elementem przygotowania do poznańskiej Licealiady. Był także doskonałą formą promocji piłki ręcznej oraz integracją społeczności lokalnej.

Na zakończenie turnieju nagrody wręczali : Dyrektor  ZSE mgr Krzysztof Redliński  oraz p. Karolina Peda,  Członek Zarządu WZPR.

Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały puchar Dyrektora ZSE, a zawodnicy z I, II i III miejsca pamiątkowe medale.  Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach otrzymali  statuetki ufundowane przez WZPR.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :
CHŁOPCY :
I miejsce – ZSGD
II miejsce – ZSH
III miejsce – VIII LO
IV miejsce – ZSE
V miejsce – IV LO i ZSBD

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY :
Król strzelców turnieju – Grzegorz Budny (ZSE)
Najlepszy zawodnik turnieju – Patryk Maćkowiak (ZSE)
Najlepszy bramkarz turnieju – Piotr Kaczmarek (ZSH)

ZSE reprezentowali: Dominik Leoszko, Patryk Maćkowiak, Grzegorz Budny, Dominik Brodowski, Andrzej Siminiak, Damian Ignaszczak, Adrian Moskalik, Miłosz Lisek, Jan Krencisz i Kamil Krotecki.
Serdecznie dziękuję p. Markowi Werle, prezesowi WZPR oraz p. Pawłowi Filipowskiemu, prezesowi Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za objęcie honorowym patronatem turnieju i finansowe wsparcie. Dziękuję  Dyrektorowi  ZSG, p. Romanowi Bartkowiakowi za udostępnienie boiska szkolnego. Wielkie podziękowania dla sędziów: p. Magdaleny Białyńskiej i p. Łukasza Cyraniaka za zaangażowanie i profesjonalną pomoc przy organizacji turnieju.
Dziękuję także p. Majce za pomoc medyczną, dzięki której  mogliśmy czuć się bezpieczni, a w razie skaleczenia, czy kontuzji  liczyć na pomoc. Dziękuje za pomoc w dniu turnieju, koleżance Magdalenie Nietz, która uśmiechem i dobrym humorem tworzyła pozytywną atmosferę oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w sprawny przebieg imprezy.

Wielkie podziękowania dla wszystkich pasjonatów piłki ręcznej, bez Was ten turniej by się nie odbył.

Turniej dobiegł końca, ale czas płynie i mam nadzieję, że już za niespełna rok również będziemy mogli nacieszyć oczy takimi sportowymi wrażeniami. A zanim to nastąpi wróćmy pamięcią do zdjęć.


Piłka ręczna chłopców: rok 2015/2016

Mistrzostwo Poznania w Piłce Ręcznej Chłopców

Reprezentacja ZSE zdobyła Mistrzostwo Poznania w Piłce Ręcznej Chłopców. Wygrała wszystkie mecze zarówno w grupie, jak i finałowe, awansując  do Finału Wojewódzkiego. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami, jednak  faworytami wśród zawodników byli: kapitan zespołu Bartosz Żybura – pewny i zdecydowany zarówno w ataku jak i w obronie, bramkarz Dominik Leoszko – mega skromny, a jakże skuteczny ,wybronił dla zespołu dużo ważnych piłek, Grzegorz Budny – bardzo dobra lewa ręka, szybki jak błyskawica, Dominik Molenda, Patryk Maćkowiak i Daniel Grabarkiewicz- skuteczne trio rozgrywających oraz Paweł Świętek – najsympatyczniejszy zawodnik, szybkie lewe skrzydło.Gratulujemy zespołowi i dziękujemy kibicom, którzy trzymali za nas kciuki.


Udział ZSE w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Plażowej Piłki Ręcznej

 W piątej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski  wzięło udział 450 zawodniczek i zawodników, co stanowi  rekordową ilość! W ciągu trzech dni na plaży nad Zalewem Szczecińskim na trzech boiskach rozegrano ponad 150 meczów. Rywalizowano w trzech kategoriach. Reprezentanci  ZSE dziewcząt i chłopców po raz pierwszy brali udział w tych mistrzostwach w kategorii juniorek i juniorów. Swoje debiutanckie mecze chłopcy rozegrali z najlepszymi drużynami w Polsce, gdyż to właśnie w naszej grupie znalazły się drużyny: Damy Radę Inowrocław ( I msc.) oraz BHT Auto Forum Płock ’97 ( II msc.).  Niedzielny  mecz z KSTZ Masters Kalisz Pomorski dał dziewczętom  ZSE zwycięstwo i dużo satysfakcji. Wysoki poziom turnieju, był dla podopiecznych p. Aleksandry Rozalskiej ogromnym wyzwaniem i bezcennym doświadczeniem, które mamy nadzieję zaowocuje w przyszłości. Zespół juniorek reprezentowały: Katarzyna Górecka, Patrycja Zielińska, Aleksandra Osińska, Klaudia Bednarek, Marta Pastuszyńska i Natalia Modrzejewska. Zespół juniorów reprezentowali: Patryk Maćkowiak, Paweł Świętek, Daniel Grabarkiewicz, Grzegorz Budny, Dominik Leoszko, Damian Ignaszczak, Artur Rożek i Michał Szeps. Dziękujemy zarówno zawodnikom za przestrzeganie zasad „fair play” i miłą atmosferę w drużynie jak i kibicom, którzy przybyli do Szczecina, aby wspierać naszą reprezentację. Naszym zdaniem turniej przygotowany był na wysokim poziomie organizacyjnym. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć w nim udział.