piłka ręczna dziewcząt

 Piłka ręczna dziewcząt: rok 2016/2017

POZNAŃSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSE

23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień, na boisku szkolnym ZSE oraz na sąsiadującym boisku szkolnym ZSG odbył się Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objął:  WZPR i Poznański SZS.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 2-go miejsca w grupie walczyły o III miejsce w turnieju, a z 1-go miejsca w grupie o I miejsce w turnieju. Turniej był doskonałym sprawdzianem umiejętności piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz elementem przygotowania do poznańskiej Licealiady. Był także doskonałą formą promocji piłki ręcznej oraz integracją społeczności lokalnej.

Na zakończenie turnieju nagrody wręczali : Dyrektor  ZSE mgr Krzysztof Redliński  oraz p. Karolina Peda,  Członek Zarządu WZPR.

Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały puchar Dyrektora ZSE, a zawodnicy z I, II i III miejsca pamiątkowe medale.  Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach otrzymali  statuetki ufundowane przez WZPR.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :
DZIEWCZĘTA :
I miejsce – IV LO
II miejsce – ZSE
III miejsce – VIII LO
IV miejsce – 17 LO
V miejsce – ZSB Nr 1 i ZSH

WYRÓŻNIONE ZAWODNICZKI :
Król strzelców turnieju – Paulina Olenderek (ZSE)
Najlepsza zawodniczka turnieju – Joanna Korytowska (IV LO)
Najlepsza bramkarka turnieju – Aleksandra Osińska (ZSE)

ZSE  reprezentowały: Klaudia Bednarek, Paulina Olenderek, Weronika Przydanek, Aleksandra Osińska, Kinga Kurkowiak, Julia Kaźmierczak, Jagoda Jankowska, Katarzyna Nowak i Nicole Strzyżewska.


 Piłka ręczna dziewcząt: rok 2015/2016

Prima aprilisowy Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w IV LO dostarczył nam dzisiaj dużo radości. Po wygranych meczach z VIII i IV LO, na dziewczęta czekała jeszcze niespodzianka. Była to piniata przygotowana przez uczennice IV LO. Zawieszoną w bramce piniatę, zawodniczki próbowały strącić piłką rzucając do bramki. Udało się to Aleksandrze Osińskiej, jednak piniata nie została rozbita. Kolejną próbą wydostania z niej smakołyków było uderzanie kijem bejsbolowym  podrzuconej piniaty. Po krótkim czasie cel został osiągnięty i wszystkie zawodniczki zajadały się cukierkami.

Dziękujemy p. mgr Iwonie Miś za zaproszenie na turniej i zorganizowaną zabawę.


Piłkarki Ręczne ZSE na podium!!!

Reprezentacja Piłkarek Ręcznych ZSE drugi rok z rzędu stanęła na podium, zdobywając dziś III miejsce w Poznańskiej Licealiadzie. Gratulujemy!!! Dziękujemy klasie TIVD , która z pełnym zaangażowaniem wspierała nas w finałowym  meczu z V LO, oraz stworzyła miłą atmosferę, kibicując zaprzyjaźnionej „czwórce”.