Unihokej chłopców

ZSE PO RAZ TRZECI NA PODIUM POZNAŃSKIEJ LICEALIADY!!!

Dziś reprezentacja unihokeja chłopców  wywalczyła III miejsce w poznańskiej Licealiadzie.

Do finału unihokeja chłopców zakwalifikowały się następujące szkoły: ZSMS, IV LO, 16 LO oraz ZSE. Każdy dzisiejszy meczy wymagał od zawodników pełnego zaangażowania i koncentracji .W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z IV LO. Po strzale Andrzeja Siminiaka w drugiej tercji, mecz zakończył się remisem 1:1. W kolejnym meczu z 16 LO, chłopcy dali z siebie wszystko, funkcjonowała zarówno gra w obronie Sławka Wikiry i Dominika Leoszko oraz współpraca w ataku Janka Krencisza, Arka Kurcewicza  z Andrzejem Siminiakiem, strzelcem dzisiejszych wszystkich bramek.  Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:1, a co się później okazało, był to mecz z mistrzem dzisiejszej licealiady. Ostatni mecz rozstrzygający dzisiejsze zmagania zagraliśmy z ZSMS. Choć był czas naszego prowadzenia, po strzale Andrzeja, przeciwnik okazał się lepszy i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Zespół reprezentowali: Andrzej Siminiak, Sławomir Wikira, Dominik Leoszko, Jan Krencisz, Arkadiusz Kurcewicz, Emil Lechociński, Robert Wojciechowski, Dominik Ździabek ,Mateusz Koperski oraz bramkarz  Damian Szulc.

Wielkie dzięki dla całego zespołu, razem jesteście siłą! Gratulujemy!!!


REPREZENTACJA ZSE W FINALE UNIHOKEJA!

Od samego początku wiedzieliśmy, że przeciwnik z którym przyszło nam się zmierzyć w pierwszym meczu, będzie bardzo wymagający. Drużyna 2LO bardzo dobrze broniła, nie pozwalając  na oddanie strzału i to właśnie oni zdobyli pierwszą bramkę. Zespół ZSE dość szybko przejmował piłeczkę, a celny strzał Janka Krencisz  ustanowił wynik na 1:1. Przewagę udało się uzyskać Emilowi Lechocińskiemu, jednak rywal podciągnął wynik, strzelając w krótkim czasie dwie bramki. W trzeciej tercji chłopcy nie dali za wygraną i najpierw po strzale Andrzeja Siminiaka doprowadzili do remisu, a następnie po strzale Janka Krencisz zakończyli mecz zwycięstwem 4:3. Kolejny mecz z Zespołem Szkół Elektrycznych to także wyrównane spotkanie. Strzelcem wszystkich bramek w tym meczu dla ZSE był kapitan Andrzej Siminiak, który ustanowił zwycięski dla nas wynik  3:2. Skuteczna gra bramkarza, wyłapującego piłeczki oraz szczelna gra w obronie Sławka Wikiry i Dominika Leoszko to także powód do dumy. Gratulujemy!

 


UNIHOKEJ CHŁOPCÓW – sezon 2015/2016

FINAŁ UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

We wtorek dnia 17.03.2015r. w hali „Arena” rozegrany został Finał Licealiady Unihokeja Chłopców.  Do turnieju przystąpiło 10 szkół: 16 LO, LO SAL, 4 LO, ZSMS, ZSZ Nr 1, 1 LO, 2 LO, 20 LO,3 LO oraz ZSE. W Turnieju Finałowym wystartowały drużyny wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji. Pierwszy mecz spotkania rozegrany został pomiędzy 4 LO i ZSMS. Mecz był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele bardzo ciekawych i przemyślanych akcji po stronie ZSMS, a jego wynik końcowy  to 0:5. Kolejny mecz 4 LO rozegrało z ZSE. Spotkanie rozpoczęło się szybko zdobytą bramką przez  Andrzeja Siminiaka.  „Ekonomik”  dość długo dzielnie bronił swojej bramki,  jednak przed końcem pierwszej tercji  uległ  i 4 LO w krótkim  czasie zdobyło kolejne  bramki. Pomimo walecznej postawy Sławka Wikiry, który wykazał się  precyzyjnym i mocnym strzałem, mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Ostatni mecz  ZSE zagrał z faworytem tego turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:6, a akcja Emila Lechocińskiego, który strzelił jedyną bramkę ZSMS  dała nam dużo satysfakcji i została nagrodzona brawami.

BARDZO SIĘ CIESZYMY ZE ZDOBYCIA III MIEJSCA W  LICEALIADZIE UNIHOKEJA  !!!

Dziękuję wszystkim chłopcom za wspaniałą grę, przestrzeganie zasad „fair play” na boisku, upór  i determinację w dążeniu do zwycięstwa, oraz miłą atmosferę w drużynie.

Opiekun drużyny: Aleksandra Rozalska